ТУРУСОЛ®

(TURUSOL)

діючі речовини: сорбіт, маніт;

1 мл розчину містить сорбіту 27 мг і маніту 5,4 мг;

допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Лікарська форма. Розчин для іригацій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина.

Фармакотерапевтична група.

Розчинники та засоби для розведення, включаючи іригаційні розчини.

Код АТХ V07AB.

При абсорбції препарату в судинне русло манітол незначною мірою  метаболізується у печінці з утворенням глікогену та екскретується нирками. Абсорбція сорбітолу спричиняє незначне підвищення рівня лактату плазми, оскільки сорбітол бере участь у метаболізмі лактату з пірувату, рівень лактату плазми недостатній для розвитку метаболічного ацидозу. У разі абсорбції препарату його складові швидко екскретуються нирками.

Не досліджувалась.

Застосовується як іригаційна рідина при ендоскопічних операціях та діагностичних процедурах: трансуретральній резекції простати та інших трансуретральних хірургічних процедурах, гістероскопії, артроскопії.

Підвищена чутливість до препарату, тяжка серцева недостатність, дегідратація, гіперосмолярний стан, ниркова недостатність із порушенням фільтраційної функції нирок, гостра ниркова недостатність з тривалістю анурії понад 12 годин, набряк легенів, геморагічний інсульт, гіпонатріємія, гіпохлоремія, гіпокаліємія, коматозні стани.

Не вивчалась.

З обережністю застосовувати пацієнтам із захворюваннями серцево-судинної системи та нирковою недостатністю.

Застосування у період вагітності або годування груддю не вивчено, тому не рекомендується застосовувати препарат цій категорії пацієнтів.

Препарат застосовувати тільки в умовах стаціонару.

При застосуванні препарату Турусол® використовується одноразова стерильна система. Рекомендована висота контейнера над рівнем операційного поля – не вище 60 см,  це мінімізує можливість внутрішньосудинної абсорбції препарату. Кількість препарату залежить від об’єму і тривалості оперативного втручання.

Застосування дітям не вивчено, тому не рекомендується застосовувати препарат цій категорії пацієнтів.

Швидке введення препарату у дозах, що перевищують 5000 мл, може призвести до збільшення об’єму позаклітинної рідини, гіпонатріємії і гіперкаліємії, а також до перенавантаження серця об’ємом, особливо у хворих з гострою або хронічною нирковою недостатністю, зневоднення організму.

Лікування симптоматичне.

Порушення обміну речовин, метаболізму: зневоднення організму, порушення водно-сольового балансу, гіпонатріємія, гіпокаліємія, гіперосмолярність плазми крові.

Кардіальні порушення: тахікардія, біль за грудниною, зниження артеріального тиску, набряк легенів, посилення недостатності кровообігу.

Неврологічні розлади: судоми, галюцинації, головний біль.

Шлунково-кишкові розлади: диспепсія, нудота, блювання, діарея.

Інші: слабкість, набряк обличчя.

Термін придатності.

3 роки.

Зберігати при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

По 1000 мл, 3000 мл у пакетах полімерних

Категорія відпуску.

За рецептом.

ТОВ «Юрія-Фарм».

Місцезнаходження виробника та адреса місця провадження його діяльності.

Україна, 18030, Черкаська обл., м. Черкаси, вул. Кобзарська, 108. В Тел.: (044) 281-01-01.