ЗВІРОБОЮ ТРАВА

(HERBA HYPERICI)

діюча речовина:  звіробою трава (Herba Hyperici);

1 пачка містить звіробою трави (Herba Hyperici) – 50 г або 75 г; 1 фільтр-пакет містить звіробою трави (Herba Hyperici) – 1,5 г.

Лікарська форма. Трава.

Основні фізико-хімічні властивості:

подрібнена сировина: шматочки стебел, листків (сірувато-зеленого кольору), квіток (жовтого кольору) різної форми та недозрілих плодів, які проходять крізь сито з діаметром отворів 7 мм. Запах слабкий, своєрідний. Смак гіркуватий, трохи в’яжучий;

порошок крупний: шматочки стебел, листків (сірувато-зеленого кольору), квіток (жовтого кольору) різної форми та недозрілих плодів, які проходять крізь сито з діаметром отворів  2 мм. Запах слабкий, своєрідний. Смак гіркуватий, трохи в’яжучий.

Фармакотерапевтична група.

Засоби, що впливають на травну систему та метаболізм. Засоби для застосування                             у стоматології. Код АТХ A01A D11.

Біологічно активні речовини рослини чинять в’яжучу, протизапальну і деяку протимікробну дію, що сприяє регенерації тканин; помірно впливають на жовчовиділення, збуджують шлункову секрецію.

Фармакокінетика не визначалась.

У складі комплексної терапії захворювань жовчовивідних шляхів (дискінезій жовчних шляхів, холециститів); шлунково-кишкового тракту (гострих і хронічних колітів, діареї, метеоризму, гіпоацидного гастриту).

При запальних процесах ротової порожнини (гінгівітах, стоматитах).

Індивідуальна гіперчутливість до біологічно активних речовин препарату. Артеріальна гіпертензія.

Не рекомендується застосування хворим, які приймають антикоагулянти, антибіотики, сульфаніламіли, протизаплідні, гіпотензивні (блокатори кальцієвих каналів), жіночі статеві гормони, гіпохолестеринемічні засоби (статини), серцеві глікозиди.

Протипоказане застосування препарату внутрішньо.

Застосування препарату у деяких пацієнтів може спричинити підвищення артеріального тиску, тому слід бути обережними при керуванні автотранспортом або роботі зі складними механізмами.

1,5 столової ложки трави помістити в емальований посуд, залити 200 мл гарячої кип’яченої води, закрити кришкою і настояти на киплячій водяній бані 30 хвилин. Процідити, залишок віджати до процідженого відвару. Об’єм відвару довести кип’яченою водою до 200 мл.

Застосовувати у теплому вигляді 3 рази на добу за 30 хвилин до їди: дорослим і дітям віком від 16 років – по в…“ склянки, дітям віком 12-14 років – по 1-2 столових ложки, дітям віком 15-16 років – по Вј склянки.

2 фільтр-пакети помістити у скляний або емальований посуд, залити 200 мл окропу, закрити і настояти 15 хвилин. Застосовувати у теплому вигляді 3 рази на добу за 30 хвилин до їди: дорослим та дітям віком від 16 років – по ВЅ-1 склянці, дітям віком 12-14 років – по Вј склянки, дітям віком 15-16 років – по ВЅ-в…“ склянки.

Зовнішньо застосовувати для полоскання ротової порожнини.

Тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально.

Препарат протипоказаний дітям віком до 12 років.

Передозування та тривале застосування спричиняє відчуття гіркоти у роті, неприємні відчуття у ділянці печінки.

Підвищення артеріального тиску; алергічні реакції (включаючи гіперемію, висипання, набряк та свербіж шкіри); фотосенсибілізація (під час лікування слід уникати УФ-опромінення).

Зберігати в оригінальній упаковці у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Приготовлений настій – у прохолодному місці не більше 2-х діб.

Упаковка. По 50 г або по 75 г у пачках з внутрішнім пакетом; по 1,5 г у фільтр-пакеті; по 20 фільтр-пакетів у пачці.

Виробник. ПрАТ Фармацевтична фабрика «Віола».

69050,Україна, м. Запоріжжя, вул. Складська, 4.

Заявник. ПрАТ Фармацевтична фабрика «Віола».

Місцезнаходження заявника.

69063, Україна, м. Запоріжжя, вул. Академіка Амосова, 75.