ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

В 

ГЛОДУ ПЛОДИ

(CRATAEGI  FRUCTUS)

Склад:

діюча речовина:  глоду плоди (Crataegi fructus);

1 пачка містить глоду плодів (Crataegi fructus) – 50 г; 1 фільтр-пакет містить глоду плодів (Crataegi fructus) – 4 г.

В 

Лікарська форма. Плоди.

Основні фізико-хімічні властивості:

суцільна сировина: плоди яблуковидні, від шаровидної до еліпсоїдальної форми, тверді, змо-ршкуваті, довжиною 6-14 мм, шириною 5-11 мм, зверху з кільцевидною оторочкою, утвореною з сохлими чашолистками. У м’якоті плода знаходяться 1-5 дерев’янистих кісточок, що мають неправильну трикутну, овальну або стиснуту з боків форму. Поверхня кісточок ямчасто-зморшкувата або борозновидна по спинці. Колір плодів від жовто-оранжевого та бурувато-червоного до темно-бурого або чорного, іноді з білуватим нальотом кристалізованого цукру. Запах відсутній. Смак солодкуватий;

подрібнена сировина: суміш шматочків зовнішньої оболонки плодів та дерев’янистих кісточок від жовто-оранжевого та бурувато-червоного до темно-бурого або чорного кольору, іноді з білуватим нальотом цукру, який викристалізувався, які проходять крізь сито №4000. Запах відсутній. Смак солодкуватий;

порошок крупний: суміш шматочків різної форми зовнішньої оболонки плодів та дерев’янистих кісточок від жовто-оранжевого та бурувато-червоного до темно-бурого або чорного, іноді з білуватим нальотом кристалізованого цукру, які проходять крізь сито №2800. Запах відсутній. Смак солодкуватий.

 

Фармакотерапевтична група. Кардіологічні засоби. Код АТХ С01Е В04.

В 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Біологічно активні речовини плодів чинять кардіотонічну, спазмолітичну, гіпотензивну, седативну та десенсибілізуючу дію; посилюють кровопостачання у коронарних судинах серця і в судинах мозку, підвищують чутливість міокарда до серцевих глікозидів, посилюють скорочення серцевого м’яза та зменшують збудливість останнього, чинять заспокійливу дію, нормалізують артеріальний тиск, сприяють зниженню рівня холестерину у крові.

В 

Клінічні характеристики.

Показання.

Функціональні розлади серцевої діяльності, ангіоневрози, а також (як доповнення до базисної терапії) легкі форми миготливої аритмії та пароксизмальної тахікардії.

В 

Протипоказання.

Виражені артеріальна гіпотензія та брадикардія. Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату.

В 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Може посилювати дію снодійних, седативних, гіпотензивних та антиаритмічних засобів, серцевих глікозидів.

В 

       Особливості застосування.

Під час лікування препаратом необхідний контроль артеріального тиску. При тривалому застосуванні необхідна консультація лікаря.

В 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не застосовувати.

В 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

На період лікування препаратом слід утримуватися від керування автотранспортними засобами або виконання іншої роботи, що потребує підвищеної уваги, швидких психічних і рухових реакцій.

В 

Спосіб застосування та дози.  

1 столову ложку неподрібнених або 2 десертні ложки подрібнених плодів помістити в емальований посуд, залити 200 мл гарячої кип’яченої води, закрити кришкою і нагрівати у гарячій воді (на водяній бані) 15 хвилин, охолодити 45 хвилин при кімнатній температурі, процідити. Залишок віджати до процідженого настою. Об’єм одержаного настою довести кип’яченою водою до початкового об’єму (200 мл). Приймати у теплому вигляді 3 рази на добу за 30 хвилин до їди: дорослим – по в…“ склянки, дітям віком від 14 років – по Вј склянки.

1 фільтр-пакет вмістом 4 г помістити у скляний або емальований посуд, залити 100 мл окропу, закрити і настоювати 15 хвилин. Приймати у теплому вигляді 3 рази на добу за                     30 хвилин до їди: дорослим та дітям віком від 14 років – по 100 мл.

Тривалість застосування визначає лікар індивідуально та залежить від форми і вираженості захворювання, досягнутого ефекту, характеру терапії (моно- або комплексна терапія).

В 

Діти.

Препарат застосовувати дітям віком від 14 років за призначенням лікаря.

В 

Передозування.

При тривалому застосуванні у великих дозах можливі сонливість, зниження артеріального тиску, брадикардія. При появі ознак передозування слід припинити прийом препарату та провести симптоматичну та підтримуючу терапію (відповідно до клінічного стану хворого).

В 

Побічні реакції.

Алергічні реакції (у т.ч. гіперемія, висипання, свербіж, набряк шкіри); сонливість, зменшення частоти серцевих скорочень.

В 

Термін придатності. 2 роки.

В 

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С  у недоступному для дітей місці. Приготовлений настій – у прохолодному місці не більше 2 діб.

В 

Упаковка.

По 50 г у пачках з внутрішнім пакетом; по 4 г у фільтр-пакетах № 20.

В 

Категорія відпуску. Без рецепта.

В 

Виробник. ПрАТ Фармацевтична фабрика «Віола».

В 

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

69050, Україна, м. Запоріжжя, вул. Складська, 4.

В 

Заявник. ПрАТ Фармацевтична фабрика «Віола».

В 

Місцезнаходження заявника.

69063, Україна, м. Запоріжжя, вул. Академіка Амосова, 75.