В |
В
для медичного застосування лікарського засобу
В
Кетотифен
В
Склад:
діюча речовина: ketotifen;
1 мл розчину містить кетотифену фумарату у перерахуванні на кетотифен 0,25 мг;
допоміжні речовини: бензалконію хлорид; натрію хлорид; декстран; динатрію едетат (трилон Б); натрію гідроксид; кислота лимонна, моногідрат; вода очищена.
В
Лікарська форма. Краплі очні.
Основні фізико-хімічні властивості: прозора або злегка опалесцентна безбарвна або зі злегка жовтуватим відтінком рідина.
В
Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються в офтальмології. Протинабрякові та антиалергічні засоби. Код АТХ S01G X08.
В
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Кетотифен має виражену протиалергічну та антигістамінну активність, є блокатором Н1-гістамінових рецепторів. Механізм дії зумовлений здатністю гальмувати вивільнення гістаміну та інших медіаторних речовин (лейкотрієнів, простагландинів, а також повільно реагуючої субстанції анафілаксії) з опасистих клітин. Кетотифен також зменшує хемотаксис, активацію та дегрануляцію еозинофілів, інгібує фосфодіестеразу, внаслідок чого збільшується кількість цАМФ, стабілізуючи мембрани опасистих клітин.
Фармакокінетика. Рівні кетотифену у плазмі крові після повторного застосування крапель протягом 14 днів були у більшості випадків нижче рівня кількісної оцінки (20 пг/мл).
В
Клінічні характеристики.
Показання. Лікування та профілактика алергічного кон’юнктивіту.
В
Протипоказання. Підвищена чутливість до кетотифену або до інших компонентів препарату.
В
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. При одночасному застосуванні кетотифену та антигістамінних препаратів можливий ефект потенціювання.
Одночасне застосування з пероральними протидіабетичними препаратами збільшує можливість розвитку тромбоцитопе.
При необхідності, препарат можна комбінувати з іншими очними краплями. При цьому перерва між закапуваннями повинна бути не менше 5 хвилин.
Не може бути виключена потенційна взаємодія з антидепресантами, алкоголем.
В
Особливості застосування. Препарат містить бензалконію хлорид, який може спричиняти подразнення. Необхідно уникати контакту з м’якими контактними лінзами (зняти контактні лінзи перед використанням препарату і знову їх встановити через 15 хвилин після використання). Знебарвлює м’які контактні лінзи.
В
Застосування у період вагітності або годування груддю. Немає достовірних даних щодо застосування препарату вагітним жінкам. Дослідження на тваринах показали підвищену перед- і післяпологову летальність, але не тератогенність. Системна дія після введення в очі набагато нижча, ніж після перорального застосування. Слід проявляти обережність при призначенні вагітним жінкам.
Препарат можна застосовувати у період годування груддю.
В
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. У разі виникнення сонливості або якщо спостерігається розпливчате зображення, не слід керувати автотранспортом чи працювати з іншими механізмами.
В
Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям віком від 3 років рекомендується закапувати по 1 краплі 2 рази на добу у нижній кон’юнктивальний мішок.
Вміст та дозатор флакона залишається стерильним до розкриття первинної упаковки. Пацієнта слід проінструктувати про те, що необхідно уникати можливості контакту верхівки дозатора з оком або прилеглими тканинами, оскільки це може забруднити розчин.
В
Діти. Ефективність та безпека застосування препарату дітям віком до 3 років не вивчені, тому його не слід призначати пацієнтам вікової категорії.
В
Передозування. Повідомлення щодо передозування препарату відсутні.
Пероральний прийом пляшки ємністю 5 мл було б еквівалентно 1,25 мг кетотифену, що становить 60 % від рекомендованої добової пероральної дози для 3-річної дитини. Клінічні результати не показали ніяких серйозних ознак або симптомів після перорального застосування до 20 мг кетотифену.
В
Побічні реакції.
З боку органів зору: подразнення очей, біль в очах, точковий кератит, точкові епітеліальні ерозії, нечіткість зору безпосередньо після закапування, сухість очей, пошкодження повіки, кон’юнктивіт, світлочутливість, субкон’юнктивальні геморагії.
З боку центральної нервової системи: головний біль, сонливість.
З боку шкіри і підшкірної клітковини: шкірні висипання, екзема, кропив’янка.
З боку травного тракту: сухість у роті.
Існують дані постмаркетингових спостережень, у яких відзначалися: реакції гіперчутливості, включаючи місцеві алергічні реакції (наприклад, контактний дерматит, набряк очей, свербіж і набряк повік) та системні алергічні реакції, включаючи набряк обличчя/набряк, загострення вже існуючих алергічних захворювань, наприклад бронхіальної астми або екземи.
В
Термін придатності. 2 роки. Термін зберігання розчину після розкриття флакона 14 діб.
В
Умови зберігання. При температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці. Зберігати у недоступному для дітей місці.
В
Упаковка. По 5 мл у флаконі, по 1 флакону в коробці у комплекті з кришкою-крапельницею.
В
Категорія відпуску. За рецептом.
В
Виробник.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Дослідний завод «ГНЦЛС».
Товариство з обмеженою відповідальністю «ФАРМЕКС ГРУП».
В
Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.
Україна, Харківська обл., місто Харків, вулиця Воробйова, будинок 8.
(Товариство з обмеженою відповідальністю «Дослідний завод «ГНЦЛС»)
Україна, 08301, Київська обл., м. Бориспіль, вул. Шевченка, буд. 100.
(Товариство з обмеженою відповідальністю «ФАРМЕКС ГРУП»)